NOW Foods Apple Fiber – 340g
12,40 € VAT incl.
Dietary fiber NOW Foods Apple Fiber. Content: 340g. Certification: Gluten free, Soy free, vegan, vegetarian, NON GMO.
P27033
Stock: 50
Description
NOW Foods Apple Fiber – 340g
Good Source of Fiber
5 g of Fiber per Serving
Apple fiber is a good source of dietary fiber.
Additional information
| Weight | 340 g |
|---|---|
| Certification | gluten free, non gmo, soy free, vegan, vegetarian |
| Content | 340g |
| Ingredients | cholesterol, sodium, vitamin d, calcium, iron, pottasium |
| Supplement type | powder |
| Instructions | Can be taken directly mixed with liquid or powder blends. Mix 1 tablespoon with glass of water or juice and drink directly. |
| Allergy info | No yeast, No wheat, No gluten, No soy, No milk, No egg, No fish, No shellfish, No tree nuts. Produced in GMP facility that processes other ingredients containing these allergens. |
| Brand | NOW Foods |
| EAN | 733739059086 |
| Country of origin | United States |
| Expiry date | 2028-07-31 |
| Weight | 340g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
