No products in the cart.
-7%On Sale
NOW Foods Calcium Carbonate, Pure Powder (340g)
Sold: 1
Vegan nutritional supplement NOW Foods Calcium Carbonate pure powder, without additives, preservatives, with a high calcium content. The package contains: 340g (powder). Gluten-free, GMO-free.
P27144
Stock: 50
Description
NOW Foods Calcium Carbonate
- Pure powder
- High percentage of calcium
- NOW Calcium Carbonate is a calcium supplement containing one of the highest concentrations of elemental calcium available
Additional information
| Weight | 340 g |
|---|---|
| Supplement type | powder |
| Certification | gluten free, non gmo, vegan, vegetarian |
| Weight | 340g |
| Brand | NOW Foods |
| EAN | 733739012456 |
| Country of origin | United States |
| Content | 340g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
