No products in the cart.
Description
NOW Foods Pau D’Arco Extract
- Supports healthy cells
- Pau D’Arco is extracted from the inner bark of a tree growing in the Amazon rainforest.
- Traditional herbalists have used it for centuries.
- Our extract is concentrated to highlight some of the active ingredients naturally present in Pau D’Arco, which can promote healthy cell growth and have free radical scavenging properties.
Additional information
| Weight | 60 g |
|---|---|
| Supplement type | liquid |
| Certification | gluten free, vegan, vegetarian |
| Weight | 60g |
| Brand | NOW Foods |
| EAN | 733739049100 |
| Country of origin | United States |
| Content | 60 ml |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
