V košíku nejsou žádné produkty.
NOW Foods Kelp, čistý prášek (227g)
13,50 € Včetně DPH
NOW Foods Kelp Pure Powder vegan nutritional supplement is suitable for thyroid health. The package contains: 227g (pure powder). Gluten-free, GMO-free.
P26139
Stock: 50
Popis
NOW Foods Kelp
- Supports healthy thyroid function
- Kelp is a large leafy seaweed belonging to the brown algae family that grows in forests in the cooler waters of the world’s oceans.
- Kelp has been used for centuries as an important nutritional staple in Chinese, Japanese and Korean cuisine.
- It is also an excellent source of iodine, which has been shown to be essential for healthy thyroid function. glands.
Další informace
| Hmotnost | 227 g |
|---|---|
| Typ doplňku | prášek |
| Certifikace | gluten free, non gmo, vegan, vegetarian |
| Hmotnost | 227g |
| Značka | NOW Foods |
| EAN | 733739026767 |
| Země původu | Spojené státy americké |
| Expiry date | 2027-08-31 |
| Obsah | 227g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
