Applied Nutrition Kritisk planteprotein, chokolade - 1800 g
Vegan protein powder Applied Nutrition Crtitical Plant Protein, with flavor: Chocolate. Content: 1800g. Certification: Vegan, Vegetarian, Halal.
Beskrivelse
Applied Nutrition Kritisk planteprotein, chokolade - 1800 g
Plant Protein Powder
Soy Protein • Pea Protein • Brown Rice Protein
Critical Plant Protein is the perfect plant protein blend combining soya protein isolate, pea protein isolate and brown rice protein to deliver a premium quality plant protein powder with a full range of essential amino acids and over 24g of protein per serving.
Critical Plant Protein is a good choice for anyone looking to increase their protein intake. Stacked with a high branched chain amino acids profile (BCAAs) leucine, isoleucine and valine, Critical Plant Protein can also help contribute to the growth and maintenance of muscle mass.
Yderligere information
| Vægt | 1800 g |
|---|---|
| Certificering | gluten free, halal, vegan |
| Indhold | 1800g |
| Smag | Chokolade |
| Type supplement | pulver |
| Instruktioner | Bland 1 scoop (5 g) med et glas vand, eller tilsæt det til smoothie eller mad. Anbefalet 1 portion om dagen. |
| Info om allergi | Fremstillet på et anlæg, der behandler soja, mælk, æg og gluten. |
| Brand | Anvendt ernæring |
| EAN | 5056555205693 |
| Oprindelsesland | Det Forenede Kongerige |
| Expiry date | 2026-02-28 |
| Vægt | 1800g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |