Applied Nutrition ABE – All Black Everything Gel, Fruit Burst – 20 x 60g
Pre-workout Applied Nutrition ABE All Black Everything gel will provide energy for training and all the necessary nutrients for athletes. Flavor: Fruit Burst. Package contents: 20x60g. The best selling product in the UK.
Description
Applied Nutrition ABE – All Black Everything Gel, Fruit Burst – 20 x 60g
ABE (All Black Everything) Gel
ULTIMATE PRE-WORKOUT GEL, WARNING EXTREMELY POTENT
FOOD SUPPLEMENT
ABE Ultimate Pre-Workout Gels delivers a unique blend of the most vital and researched active ingredients, known to reduce tiredness & fatigue and provide continual focus throughout your training, maximizing your exercise performance.
Additional information
| Weight | 1200 g |
|---|---|
| Certification | vegan, vegetarian |
| Content | 20 x 60g |
| Flavor | Fruit Burst |
| Supplement type | gel |
| Instructions | Take 1 gel 15 minutes prior the excerise and ideally on an empty stomach. Do not consume more than 1 gel a day. Not need to use with water to be effective. Ensure you keep hydrated. |
| Brand | Applied Nutrition |
| EAN | 5056555202296 |
| Country of origin | United Kingdom |
| Expiry date | 2026-04-30 |
| Weight | 1200g |
| Stock status | outofstock |
