Total
40,29 €
0,00 €
Vegan nutritional supplement NOW Foods HMB supports faster muscle regeneration after training and helps build lean muscle mass. The package contains: 90g (pure powder). GMO free.
Enhances Recovery
Preserves Lean Mass
Maintien des muscles
HMB (ß-Hydroxy ß-Methylbutyrate) is a clinically researched, naturally occurring metabolite of the branched-chain amino acid leucine. HMB normally plays a role in the regulation of protein breakdown in the body, helping to preserve lean muscle tissue. HMB therefore can help to maintain muscle strength and mass when combined with regular exercise and a healthy diet. In addition, it may help to enhance recovery from intense exercise.
| Poids | 90 g |
|---|---|
| Type de supplément | poudre |
| Certification | non gmo, vegan, vegetarian |
| Poids | 90g |
| Marque | NOW Foods |
| EAN | 733739020574 |
| Pays d'origine | Chine |
| Expiry date | 2026-11-30 |
| Contenu | 90g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Informations
Besoin d'aide ?
Nous utilisons des cookies pour vous offrir une meilleure expérience de notre site, pour diffuser des publicités et analyser notre trafic (ce qui nous aide à nous améliorer). Nous accordons également de l'importance à votre vie privée. Veuillez choisir votre préférence (vous pouvez la modifier à tout moment).