0,00 €
Doctor's Best L-citrullin por (200g)
Eladva: 2
36,00 € Áfával együtt.
Vegan nutritional supplement Doctor’s Best L-Citruline Powder, package contains: 200g. Gluten-free and GMO-free.
P30659
Stock: 49
Leírás
Doctor’s Best L-Citrulline Powder
- L-Citrulline is an amino acid that plays an important role in the metabolism and regulation of nitric oxide.
- In the body, L-Citrulline is converted into to L-Arginine to support healthy levels of L-arginine and nitric oxide.
- Increased production of nitric oxide promotes dilation of blood vessels, which increases oxygen in the body and promotes blood circulation.
- Research has shown that L-Citrulline increases plasma L-arginine, allowing for higher protein synthesis and muscle protein content during exercise.
További információk
| Tömeg | 200 g |
|---|---|
| Kiegészítés típusa | por |
| Tanúsítás | gluténmentes, non gmo, vegán, vegán |
| Súly | 200g |
| Márka | Doctor's Best |
| EAN | 753950004375 |
| Származási ország | Egyesült Államok |
| Tartalom | 200g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Márka
Márka
Doctor's Best
A Doctor's Best márkát 1990-ben alapította egy fizikus, akinek célja az volt, hogy a tudomány eredményeit táplálékkiegészítőkké alakítsa át. Azóta a márka hosszú utat járt be, és még mindig a legmagasabb minőségű táplálékkiegészítők élvonalában van a nagyközönség számára. A márka termékeinek összetétele tudományos alapokon nyugszik, miközben a minőségre és a funkcionalitásra összpontosít.
