0,00 €
NOW Foods Jobb Stevia kivonat por, bio (28g)
Eladva: 1
13,00 € Áfával együtt.
Vegan healthy sweetener NOW Foods Better Stevia Extract Powder, Bio has a low glycemic index and zero calories. It comes in the purest and highest quality form. The package contains: 28g. Gluten-free, GMO-free.
P6032
Stock: 50
Leírás
NOW Foods Better Stevia Extract Powder
- NOW BetterStevia is a certified organic sweetener with zero calories and a low glycemic index that is a perfectly healthy substitute for table sugar and artificial sweeteners.
- Unlike chemical sweeteners, NOW BetterStevia contains pure Stevia extract.
- NOW Foods takes special precautions to preserve the natural properties of stevia in this unique, pure, better-tasting stevia.
További információk
| Tömeg | 28 g |
|---|---|
| Kiegészítés típusa | por |
| Tanúsítás | Ecocert, gluten free, no sugar, non gmo, vegan, vegetarian |
| Súly | 28g |
| Márka | NOW Foods |
| EAN | 733739069603 |
| Származási ország | Kína |
| Expiry date | 2030-04-30 |
| Tartalom | 28g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |

