NOW Foods L-Theanin, tiszta por (28g)
30,70 € Áfával együtt.
NOW Foods L-Theanine Pure Powder vegan nutritional supplement is ideal for vascular health. The package contains: 28g (pure powder). GMO free.
P29266
Stock: 10
Leírás
NOW Foods L-Theanine
- Promotes relaxation.
- Healthy vascular function.
- L-theanine is a unique amino acid that occurs naturally in the tea tree (Camellia sinensis).
- Az L-teanin elősegíti a relaxációt, miközben fenntartja az éberséget és támogatja az egészséges kognitív funkciókat.
- L-Theanine may also promote healthy vascular function through this relaxing effect.
További információk
| Tömeg | 28 g |
|---|---|
| Kiegészítés típusa | por |
| Tanúsítás | non gmo, vegan, vegetarian |
| Súly | 28g |
| Márka | NOW Foods |
| EAN | 733739002624 |
| Származási ország | Egyesült Államok |
| Expiry date | 2025-09-30 |
| Tartalom | 28g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |

