Totale
27,80 €
0,00 €
Revive Glutamine supports your immunity and intestinal health. Content: 300g. Certification: vegan,NON GMO, gluten free, soy free.
The highest quality sourced L-Glutamine, a key building block for protein and muscle development that helps support immune and gastrointestinal health.
L-Glutamine is the most abundant amino acid in the body, making up more than 60% of protein found in the skeletal muscle and is a vital source of muscular health, recovery, immune function and gut health.
When the body endures stress, whether physical or mental, our natural glutamine production may not be enough and the body will start pulling from other sources such as muscles which can lead to muscle waste and a weakened immune system. Adding a high quality source of L-Glutamine into your diet and supplementation can provide adequate levels of Glutamine for your system and support and overall healthier body, immune system and digestive health.
| Peso | 300 g |
|---|---|
| Certificazione | gluten free, vegan, vegetarian |
| Contenuto | 300g |
| Ingredienti | L-Glutamine |
| Tipo di supplemento | polvere |
| Istruzioni | Mix 1 scoop 10g with water or other beverage. |
| Marchio | Rinascita |
| EAN | 850030689313 |
| Paese di origine | Stati Uniti |
| Expiry date | 2026-10-31 |
| Peso | 300g |
| Stock status | outofstock |
Ordini
Informazioni
Avete bisogno di aiuto?
Utilizziamo i cookie per migliorare la vostra esperienza sul nostro sito, per pubblicare annunci e analizzare il nostro traffico (che ci aiuta a migliorare). Teniamo anche alla vostra privacy. Scegliete la vostra preferenza (potete cambiarla in qualsiasi momento).
