NOW Foods Uztura rauga pārslas (284g)
17,80 € PVN iekļauts.
Vegan nutritional supplement NOW Foods Nutritional Yeast Flakes, contains yeast flakes, package contains: 284g. No gluten, no sugar.
P31011
Stock: 10
Apraksts
NOW Foods Nutritional Yeast Flakes
- Enriched with additional B-vitamins
- pleasant taste
- Nutritional yeast flakes are made from a specially selected strain of Saccharomyces cerevisiae.
- This yeast is grown on enriched purified cane and beet molasses under carefully controlled conditions.
- It is a primary cultured yeast and is therefore not a by-product of the brewery like brewer’s yeast.< /li>
- This ensures the absence of Candida albicans yeast.
- NOW Nutritional Yeast provides the natural nutritional profile found in original whole foods.
Papildu informācija
| Svars | 284 g |
|---|---|
| Papildinājuma veids | pārslas |
| Sertifikācija | gluten free, no sugar, vegan, vegetarian |
| Svars | 284g |
| Zīmols | NOW Foods |
| EAN | 733739024558 |
| Izcelsmes valsts | Amerikas Savienotās Valstis |
| Expiry date | 2027-09-30 |
| Saturs | 284g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |

