Totaal
565,35 €
0,00 €
Garden of Life Raw Organic Protein is a Certified Organic, Non-GMO Project Verified Raw Vegan Protein powder made with 13 Raw proteins, 22g of protein per serving, dairy free, with a complete profile of all the essential amino acids along with added whole food fat-soluble vitamins, probiotics and enzymes. Flavor: Vanilla. Content: 620g. Certification: vegan, gluten free, non gmo.
Raw Organic Protein Powder
Raw Organic Protein is a Certified Organic, Non-GMO Project Verified Raw Vegan Protein powder made with 13 Raw sprouted proteins delivering 22 grams of protein that is dairy free with a complete profile of all the essential amino acids along with added whole food fat-soluble vitamins, probiotics and enzymes.
Unleash the nutritive power of living grains and seeds with Garden of Life Raw Organic Protein—a certified organic, raw, vegan protein powder with a scrumptious taste. Featuring 13 Raw and organic sprouts, Raw Organic Protein is an excellent source of complete protein—providing 22 grams and 29% of the Daily Value—including all essential amino acids. Raw Organic Protein contains fat-soluble vitamins A, D, E and K and supports digestive health and function with live probiotics and protein-digesting enzymes. Raw matters because heat can denature proteins, reducing their availability to your body. But Garden of Life’s Certified Organic plant proteins are different—always gently produced at low temperatures, without any added fillers or carriers, preserving their complete amino acid integrity and whole-food, Certified Organic, Non-GMO goodness.
Raw Organic Protein—an excellent source of Certified USDA Organic, Non-GMO Verified, Informed-Choice Clean for Sport, Raw, vegan complete protein powder from 13 raw and organic sprouts.
| Gewicht | 620 g |
|---|---|
| Certificering | gluten free, non gmo, vegan, vegetarian |
| Inhoud | 620g |
| Smaak | Vanille |
| Type supplement | poeder |
| Instructies | Mix 1 scoop with 300 ml of water. Delicious with almond milk. |
| Merk | Tuin van het leven |
| EAN | 658010116039 |
| Land van herkomst | Verenigde Staten |
| Expiry date | 2026-05-08 |
| Gewicht | 620g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Informatie
Winkelen
Opmerkingen
Hulp nodig?
We gebruiken cookies om onze site optimaal te laten functioneren, om advertenties weer te geven en om onze bezoekersaantallen te analyseren (wat ons helpt om verbeteringen aan te brengen). We hechten ook waarde aan uw privacy. Kies uw voorkeur (u kunt deze op elk moment wijzigen).
