Celkom
33,20 €
0,00 €
Nutritional supplement NOW Foods Glucomannan from Konjac Root, pure powder, package contains: 227g. Gluten-free, GMO-free.
Supports Healthy Cholesterol Levels Already within Healthy Range
Supports Regularity
Glucomannan is a soluble, bulk-forming fiber derived from the konjac root (Amorphophallus konjac) that can help to maintain intestinal regularity. Glucomannan may also help to maintain serum lipid levels already within the healthy range. In addition, by promoting satiety (feeling of fullness), Glucomannan can be a convenient addition to a weight management plan that includes a healthy diet and exercise program.
| Hmotnosť | 227 g |
|---|---|
| Typ doplnku | prášok |
| Certifikácia | bez lepku, bez gmo |
| Hmotnosť | 227g |
| Značka | NOW Foods |
| EAN | 733739065131 |
| Krajina pôvodu | Spojené štáty americké |
| Expiry date | 2027-02-28 |
| Obsah | 227g |
| Dostupnosť | Na sklade (dodanie UPS 3–5 dní) |
Objednávky
Informácie
Nakupovanie
Skratky
Potrebujete pomoc?
Súbory cookie používame na to, aby sa vám na našej stránke čo najlepšie pracovalo, aby sme mohli zobrazovať reklamy a analyzovať našu návštevnosť (čo nám pomáha zlepšovať sa). Zároveň si ceníme vaše súkromie. Vyberte si svoje preferencie (môžete ich kedykoľvek zmeniť).
