Celkom
7,73 €
0,00 €
NOW Foods Plant Protein Complex vegan nutritional supplement contains a blend of pea protein, brown rice protein, hemp protein and quinoa. 22g of protein per scoop. Supplemented with amino acids, sweetened with stevia. Flavor: Chocolate Mocha, package contains: 907g. Gluten-free, GMO-free.
If you’re an active vegetarian or vegan then you know how difficult it can be to find a premium quality vegetarian protein powder. NOW Sports Plant Protein Complex is specifically formulated to address your needs with a non-GMO vegan protein blend from Pea, Brown Rice, Hemp and Quinoa sources. Each 1 scoop serving provides 22 grams of protein, and typically has about 3,900 mg of branched chain amino acids and 1,800 mg of L-Arginine. Naturally sweetened with Xylitol and BetterStevia Stevia Extract, NOW Sports Plant Protein Complex is the ideal protein product for your active vegetarian lifestyle.
| Hmotnosť | 907 g |
|---|---|
| Typ doplnku | prášok |
| Certifikácia | gluten free, no sugar, non gmo, vegan, vegetarian |
| Hmotnosť | 907g |
| Príchuť | Chocolate Mocha |
| Značka | NOW Foods |
| EAN | 733739021007 |
| Krajina pôvodu | Spojené štáty americké |
| Obsah | 907g |
| Dostupnosť | Na sklade (dodanie UPS 3–5 dní) |
Objednávky
Informácie
Nakupovanie
Skratky
Potrebujete pomoc?
Súbory cookie používame na to, aby sa vám na našej stránke čo najlepšie pracovalo, aby sme mohli zobrazovať reklamy a analyzovať našu návštevnosť (čo nám pomáha zlepšovať sa). Zároveň si ceníme vaše súkromie. Vyberte si svoje preferencie (môžete ich kedykoľvek zmeniť).
