Celkem
13,20 €
0,00 €
The vegan nutritional supplement NOW Foods Chlorella Organic is a green superfood rich in chlorophyll, cartenoids, vitamin C, iron and protein. It also helps with digestion problems and binds toxins and heavy metals. Pure powder, without preservatives and additives. Contents: 113g (powder). Gluten-free, GMO-free.
Naturally occurring Chlorophyll & Beta-Carotene
Broken Cell Wall Algae
Chlorella is a green single-celled microalgae that has naturally occurring chlorophyll, plus beta-carotene, mixed carotenoids, vitamin C, iron and protein. The cell wall in this high quality Chlorella has been broken down mechanically to aid digestibility.
| Hmotnost | 113 g |
|---|---|
| Typ doplňku | prášek |
| Certifikace | gluten free, non gmo, vegan, vegetarian |
| Hmotnost | 113g |
| Značka | NOW Foods |
| EAN | 733739026361 |
| Země původu | Čína |
| Obsah | 113g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Informace
Poznámky
Potřebujete pomoc?
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám co nejlépe zpřístupnili naše stránky, zobrazovali reklamy a analyzovali naši návštěvnost (což nám pomáhá se zlepšovat). Vážíme si také vašeho soukromí. Vyberte si prosím své preference (můžete je kdykoli změnit).
