Total
116,66 €
0,00 €
The vegan nutritional supplement NOW Foods Chlorella Organic is a green superfood rich in chlorophyll, cartenoids, vitamin C, iron and protein. It also helps with digestion problems and binds toxins and heavy metals. Pure powder, without preservatives and additives. Contents: 113g (powder). Gluten-free, GMO-free.
Naturally occurring Chlorophyll & Beta-Carotene
Broken Cell Wall Algae
Chlorella is a green single-celled microalgae that has naturally occurring chlorophyll, plus beta-carotene, mixed carotenoids, vitamin C, iron and protein. The cell wall in this high quality Chlorella has been broken down mechanically to aid digestibility.
| Poids | 113 g |
|---|---|
| Type de supplément | poudre |
| Certification | gluten free, non gmo, vegan, vegetarian |
| Poids | 113g |
| Marque | NOW Foods |
| EAN | 733739026361 |
| Pays d'origine | Chine |
| Contenu | 113g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Informations
Besoin d'aide ?
Nous utilisons des cookies pour vous offrir une meilleure expérience de notre site, pour diffuser des publicités et analyser notre trafic (ce qui nous aide à nous améliorer). Nous accordons également de l'importance à votre vie privée. Veuillez choisir votre préférence (vous pouvez la modifier à tout moment).
