Ingen produkter i indkøbskurven.
SAN Green Supreme Fusion (316 g)
34,60 € Moms inkl.
Vegan nutritional supplement SAN Green Supreme Fusion contains extracts from fruits and vegetables, is supplemented with enzymes and probiotics. The package contains: 316g. Gluten-free, GMO-free.
P4254
Stock: 10
Beskrivelse
SAN Green Supreme Fusion
- The equivalent of five full servings of fruit and vegetables in one serving
- Vegan composition
- High content of fiber and health-promoting phytonutrients
- Supports a healthy immune system
- Tasty to drink and easy to digest
- Enriched with antioxidants, digestive enzymes and probiotics
Yderligere information
| Vægt | 316 g |
|---|---|
| Type supplement | pulver |
| Certificering | glutenfri, non gmo, vegansk |
| Vægt | 316g |
| Brand | SAN |
| EAN | 672898440208 |
| Oprindelsesland | De Forenede Stater |
| Indhold | 316g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Brand
Brand
SAN
SAN Nutrition har været på markedet siden 1994 og har siden da formået at få en stor kreds af tilfredse kunder. Deres målgruppe er fitnessentusiaster, som går op i kvalitetsmad. Deres produkter henvender sig også til veganere og vegetarer, som har øgede og specifikke krav til næringsindholdet i kosttilskud. SAN Nutrition samarbejder også med Røde Kors og UNICEF.