0,00 €
-10%Σε πώληση
Nutrend Delicious Vegan, σοκολάτα φουντούκι - 450g
Πουλήθηκε: 2
Superfood protein drink in powder form Nutrend Delicious Vegan (Chocolate Hazelnut) supports healthy lifestyle. Content: 450g. Flavor: Chocolate Hazelnut. Certification: vegan, vegetarian, gluten free, no sugar.
P44410
Stock: 10
Περιγραφή
Nutrend Delicious Vegan, σοκολάτα φουντούκι - 450g
A delicious and creamy protein superfood vegan cocktail
with a nutritionally balanced formula. The selection of four types of plant protein represents a complete source of whole protein supplemented with important nutrients.
Suitable for those who prefer a healthy lifestyle. With top-quality ingredients and a unique formula, it is clearly a smart food of the future.
60% protein
Four types of plant protein (pea, chickpea, hemp, pumpkin)
Cereal mix (oats, amaranth, buckwheat, millet and quinoa)
DigeZyme digestive enzyme mix
Vitamins B2 and B12
Iodine and iron
Omega-3 fatty acids
Suitable for vegans
Lactose-free
Χωρίς γλουτένη
Επιπλέον πληροφορίες
| Βάρος | 450 γρ. |
|---|---|
| Πιστοποίηση | gluten free, no sugar, vegan, vegetarian |
| Περιεχόμενο | 450g |
| Γεύση | Chocolate Hazelnut |
| Τύπος συμπληρώματος | σκόνη |
| Οδηγίες | Mix 30g with 300 ml of water. Maximum 2 portions daily. |
| Πληροφορίες αλλεργίας | May contain traces of soy. |
| Μάρκα | Nutrend |
| EAN | 8594014869828 |
| Χώρα προέλευσης | Czech Republic |
| Expiry date | 2027-11-04 |
| Βάρος | 450g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Μάρκα
Μάρκα
Nutrend
NUTREND: world leader in sports nutrition. The brand comes from the Czech Republic, has been on the market for more than 25 years and offers its customers the TOP quality of its products - whether you are a fitness enthusiast, an athlete or a follower of a healthy lifestyle.
