Yhteensä
154,90 €
0,00 €
Vegan nutritional supplement NOW Foods L-Citrulline, Pure Powder, is ideal for strengthening immunity. The package contains: 113g (pure powder). Gluten-free, GMO-free.
Nitric Oxide Promoter
Citrulline is a non-essential amino acid that is an important intermediate in the urea cycle, functioning along with other amino acids to rid the body of ammonia, a by-product of protein metabolism. Citrulline also plays an important role in the healing process and in the maintenance of a healthy immune system.
| Paino | 113 g (gramma) |
|---|---|
| Täydennystyyppi | jauhe |
| Sertifiointi | gluten free, non gmo, vegan, vegetarian |
| Paino | 113g |
| Merkki | NOW Foods |
| EAN | 733739002143 |
| Alkuperämaa | Kiina |
| Sisältö | 113g |
| Stock status | outofstock |
Tietoja
Huomautukset
Tarvitsetko apua?
Käytämme evästeitä, jotta saat parhaan mahdollisen kokemuksen sivustollamme, jotta voimme näyttää mainoksia ja analysoida kävijämääriä (mikä auttaa meitä parantamaan toimintaa). Arvostamme myös yksityisyyttäsi. Valitse mieltymyksesi (voit muuttaa sitä milloin tahansa).
