Trained by JP Pumpage, Sininen Slushy - 400g
Trained by JP Pumpage is pre-workout supplement for Stim-Free energy. Flavor: Blue Slushy. Content: 400g. Certification: vegan, non gmo.
Kuvaus
Trained by JP Pumpage, Sininen Slushy - 400g
Pumpage is our pre workout formula. Stim free, focused on the Pump!
The goal of Pumpage is to give you flexibility in terms of using a pre workout when you need a break from stims, if you train late in the evening, or if you want to control the amount of stimulants you use. You can still get the full pump benefits from pumpage.
This also provides the option to can combine Pumpage with either Dial In or JPre Stim at whatever dose you favour.
We have used our usual maximum amount of Glycersize, combined with our own ‘Cell Swell Matrix’, which is a combination of free form Citrulline, Taurine and betaine . We have also included s7 and pink salt in this pump formula to take it to the next level.
Lisätiedot
| Paino | 400 g (gramma) |
|---|---|
| Sertifiointi | non gmo, vegan, vegetarian |
| Sisältö | 400g |
| Maku | Blue Slushy |
| Täydennystyyppi | jauhe |
| Ohjeet | Mix 1-2 scoops with 250-350ml water or plant milk. Best consumed 20-30 minutes before workout. |
| Allergiatiedot | Valmistettu laitoksessa, jossa käsitellään soijaa, maitoa, munia, gluteenia. |
| Merkki | Kouluttanut JP |
| EAN | 654139338086 |
| Alkuperämaa | Yhdistynyt kuningaskunta |
| Paino | 400g |
| Stock status | outofstock |
