Trained by JP Vegan Protein, Banoffee Sundae - 2000g
Trained by JP Vegan Protein is plant based protein powder made for vegans and lactose intolerants people. Flavor: Banoffee Sundae. Content: 2000g. Certification: vegan.
Description
Trained by JP Vegan Protein, Banoffee Sundae - 2000g
plant based protein is perfect for 3 scenarios:
- Those who are Vegan
- Those with intolerances to lactose
- Those who often need to rotate their protein powder choice, giving their body a break from consuming too much whey.
Over consumption of any one food type, or protein source, often can result in intolerances, therefore our plant based protein , is a perfect choice to limit that occurrence.
We have included a vegan multivitamin blend with the protein, making the product a perfect, standalone supplement to avoid any deficiencies in both vitamin and mineral intake.
Informations complémentaires
| Poids | 2000 g |
|---|---|
| Certification | vegan, vegetarian |
| Contenu | 2000g |
| Saveur | Banoffee Sundae (EAN 658238738693) |
| Type de supplément | poudre |
| Instructions | Mix 1 scoop with 250-400ml of cold water or almond milk in your shaker cup. |
| Marque | Formé par JP |
| EAN | 658238738693 |
| Pays d'origine | Royaume-Uni |
| Poids | 2000g |
| Stock status | outofstock |
