0,00 €
Nordic Naturals D3-vitamin Vegán, 1000 NE (30 ml)
28,10 € Áfával együtt.
Vegan nutritional supplement containing vitamin D3 Nordic Naturals Vitamin D3 Vegan, 1000 IU is suitable for strengthening immunity. The product is the winner of the Best Vegan Product award from Delicious Living magazine. The package contains: 30 ml.
P32730
Stock: 50
Leírás
Nordic Naturals Vitamin D3 Vegan
- 100% vegan vitamin D3 liquid for bones, mood and immunity, derived from organic lichen.
- 1000 IU vitamin D3.
- Supports strong bones, positive mood and healthy immune system function.
- GMO-free and hexane-free.
- Easy-to-use metered dropper included.
- Award winner! Delicious Living magazine award for best vegan supplement.
További információk
| Tömeg | 30 g |
|---|---|
| Kiegészítés típusa | folyadék |
| Tanúsítás | gluten free, non gmo, vegan, vegetarian |
| Súly | 30g |
| Márka | Nordic Naturals |
| EAN | 768990016806 |
| Származási ország | Egyesült Államok |
| Expiry date | 2025-11-30 |
| Tartalom | 30 ml |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Márka
Márka
Nordic Naturals
The Nordic Naturals brand started in Norway, where its founder Joar Opheim grew up. When he traveled to California to complete his degree, he discovered that the renowned Norwegian fish oil he had relied on for years was nowhere to be found. The only thing he found didn't even taste good, it didn't have the necessary concentration or responsible quality. Therefore, he decided to bring the best quality Norwegian oil with him to California, where it also found its way to his friends. The circle of interested parties gradually grew, and therefore in 1995 he founded his own company. Nordic Naturals products: do not contain toxins and contaminants, they are suitable for children, athletes, seniors and even pets.
