NOW Foods Magnézium Inozitol Relax Por (454g)
Vegan nutritional supplement NOW Foods Magnesium Inositol Relax, pure powder, for a healthy nervous system and healthy muscles. It promotes relaxation of body and mind. The package contains: 454g. Gluten-free, GMO-free.
Leírás
NOW Foods Magnézium Inozitol Relax Por (454g)
Nerve and Muscle Nourishment
Elősegíti a relaxációt
Fizzy, Lemonade Flavor
NOW Magnesium Inositol Relax Powder combines magnesium and inositol, two nutrients that support relaxation and a normal mood. Magnesium is a mineral that is critical for metabolism, energy production, nerve impulse transmission and more. Inositol is a member of the B-complex family that’s found in all cell membranes, especially in the brain and central nervous system, where it plays an important role in neurotransmitter signaling.
További információk
| Tömeg | 454 g |
|---|---|
| Kiegészítés típusa | por |
| Tanúsítás | gluten free, non gmo, vegan, vegetarian |
| Súly | 454g |
| Márka | NOW Foods |
| EAN | 733739012937 |
| Származási ország | Egyesült Államok |
| Tartalom | 454g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |

