Łącznie
422,41 €
0,00 €
Vegan nutritional supplement NOW Foods Magnesium Inositol Relax, pure powder, for a healthy nervous system and healthy muscles. It promotes relaxation of body and mind. The package contains: 454g. Gluten-free, GMO-free.
Nerve and Muscle Nourishment
Promuje relaks
Fizzy, Lemonade Flavor
NOW Magnesium Inositol Relax Powder combines magnesium and inositol, two nutrients that support relaxation and a normal mood. Magnesium is a mineral that is critical for metabolism, energy production, nerve impulse transmission and more. Inositol is a member of the B-complex family that’s found in all cell membranes, especially in the brain and central nervous system, where it plays an important role in neurotransmitter signaling.
| Waga | 454 g |
|---|---|
| Typ suplementu | proszek |
| Certyfikacja | gluten free, non gmo, vegan, vegetarian |
| Waga | 454g |
| Marka | NOW Foods |
| EAN | 733739012937 |
| Kraj pochodzenia | Stany Zjednoczone |
| Treść | 454g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Informacje
Uwagi
Potrzebujesz pomocy?
Używamy plików cookie, aby jak najlepiej korzystać z naszej witryny, wyświetlać reklamy i analizować nasz ruch (co pomaga nam ulepszać). Cenimy również Twoją prywatność. Wybierz swoje preferencje (możesz je zmienić w dowolnym momencie).