Totaal
141,87 €
0,00 €
HR Labs Defib V3 – Advanced Pre Workout Catalyst (Cherryade) supports muscle regeneration and enduration. Flavor: Iced Blue Slush. Content: 420g. Certifipotion: vegan, vegetarian, halal.
We don’t stop. Defib brought it with the OG, levelled up with V2 and is here to take over with V3.
We are ‘Made for Progress’. Two years in the supplement industry is a long time. New ingredient innovations mean new opportunities to improve on existing formulations in ways that weren’t possible just a few short months ago.
Defib V2 got mad love. The athlete’s high performance, daily driver, it was the go-to pre workout for thousands of people. Sad to see it go? Don’t be. With V3, we seized the opportunity to improve, and we did.
Defib V3: Saiyan Power, Extreme Energy, Laser Focus, Zero Crash and Dosed to Perfection!
Defib V3 is bringing it, no question. Legitimately one of the most complete daily drivers on the market and we’ll call it now, THE best tasting. A bold statement for sure but one that we feel is totally justified. We’ve taken a multi-faceted, synergistic approach to the pre-workout conundrum and cracked the code!
The pre workout category is a minefield. Thoughtless, dated formulations and cheap under-dosed, ineffective products take up way too much shelf space. Mix that up with shady ‘black market’ pre’s that are as compliant as they are transparent and it’s no wonder people don’t know what to use.
Thankfully though, trends are changing! Consumers are becoming more educated and rightfully hold brands to a higher standard. A growing number of brands do things right and do it well and we are one of them. Defib V3 was designed by people that train, for people that train. We only formulate products that we are dedicated to using ourselves – our gains are your gains!
Defib V3’s research driven formula utilises optimal doses of effective ingredients, is fully transparent and loaded to deliver on time, every time. Made for Progress!
| Gewicht | 420 g |
|---|---|
| Certificering | halal, vegan, vegetarian |
| Inhoud | 420g |
| Smaak | Iced Blue Slush |
| Type supplement | poeder |
| Instructies | 1 scoop (10.5g) with glass of water, 20-30 minutes before training. |
| Info over allergieën | Geproduceerd in een faciliteit waar soja, melk, eieren en gluten worden verwerkt. |
| Merk | HR laboratoria |
| EAN | 5060662330575 |
| Land van herkomst | Verenigd Koninkrijk |
| Gewicht | 420g |
| Stock status | outofstock |
Informatie
Winkelen
Opmerkingen
Hulp nodig?
We gebruiken cookies om onze site optimaal te laten functioneren, om advertenties weer te geven en om onze bezoekersaantallen te analyseren (wat ons helpt om verbeteringen aan te brengen). We hechten ook waarde aan uw privacy. Kies uw voorkeur (u kunt deze op elk moment wijzigen).