Total
20,20 €
0,00 €
Vegan nutritional supplement KIKI Health Psyllium Husks Organic in its purest form, without chemicals, unmodified. The package contains: 275g (powder).
Psyllium husks are a highly soluble and convenient source of dietary fibre and are also rich in micronutrients.
Our Psyllium Husks are derived 100% from seed husks of the Plantago Ovata plant.
They have not been genetically engineered, modified or chemically treated. Our Psyllium Husks Capsules are ground into a fine powder and encaspulated into vegetarian capsules, with no fillers or bulking agents.
Psyllium Husks Capsules are an easy way to add valuable bulk to your diet, which is essential for healthy digestion.
| Greutate | 275 g |
|---|---|
| Tipul suplimentului | pulbere |
| Certificare | gluten free, non gmo, vegan, vegetarian |
| Greutate | 275g |
| Marca | Sănătate KIKI |
| EAN | 5060018511733 |
| Țara de origine | India |
| Conținut | 275g |
| Stock status | outofstock |
Informații
Aveți nevoie de ajutor?
Utilizăm module cookie pentru a vă oferi cea mai bună experiență pe site-ul nostru, pentru a difuza anunțuri și pentru a analiza traficul nostru (care ne ajută să ne îmbunătățim). De asemenea, prețuim confidențialitatea dumneavoastră. Vă rugăm să vă alegeți preferința (o puteți schimba oricând).
