Total
272,71 €
0,00 €
Vegan nutritional supplement KIKI Health Zeolite With Activated Charcoal Powder binds toxins in the digestive tract. Suitable for intestinal problems, excessive flatulence and digestion problems. The package contains: 60g. Gluten-free.
Zeolite Clinoptilolite is a naturally occurring mineral of volcanic origin from the South Aegean volcanic arc region of Turkey. It was formed millions of years ago and has been used since ancient times for both internal and external use.Our Activated Charcoal is produced from coconuts which have been highly purified with steam to remove any contaminants for use as a pharmaceutically active ingredient. They are then blended together to form 1/3rd Activated Charcoal to 2/3rds Zeolite Powder.
| Greutate | 60 g |
|---|---|
| Tipul suplimentului | pulbere |
| Certificare | gluten free, vegan, vegetarian |
| Greutate | 60g |
| Marca | Sănătate KIKI |
| EAN | 5060018513218 |
| Țara de origine | Regatul Unit |
| Expiry date | 2027-06-30 |
| Conținut | 60g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Informații
Aveți nevoie de ajutor?
Utilizăm module cookie pentru a vă oferi cea mai bună experiență pe site-ul nostru, pentru a difuza anunțuri și pentru a analiza traficul nostru (care ne ajută să ne îmbunătățim). De asemenea, prețuim confidențialitatea dumneavoastră. Vă rugăm să vă alegeți preferința (o puteți schimba oricând).
