Weider Vegan Protein, ciocolată Brownie - 750g
Vândut: 5
35,80 € TVA inclus.
Weider Vegan Protein is combination of rice and pea protein. Provides 21g of protein per serving. Flavor: Brownie Chocolate. Content: 750g. Certification: vegan, gluten free, no sugar.
P45983
Stock: 10
Descriere
Weider Vegan Protein, ciocolată Brownie - 750g
THE VEGETABLE ALTERNATIVE FOR THE VEGAN LIFESTYLE!
A delicious treat for a vegan diet.
- Combination of pea and rice protein
- outrageously delicious in water or plant-based milk alternatives
- provides 21g of protein per serving (depending on flavor)
Informații suplimentare
| Greutate | 750 g |
|---|---|
| Certificare | gluten free, no sugar, vegan, vegetarian |
| Conținut | 750g |
| Aromă | Brownie Chocolate |
| Tipul suplimentului | pulbere |
| Instrucțiuni | Mix 30 g (1 heaped scoop) with 300 ml water. |
| Informații despre alergii | Produced in facility that also handles sulphites, crustaceans, eggs, fish, soybeans, milk, mustard. |
| Marca | Weider |
| EAN | 8414192346853 |
| Țara de origine | Belgium |
| Expiry date | 2026-09-30 |
| Greutate | 750g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Marca
Marca
Weider
WEIDER: susține puterea, stresul și mușchiul curat. Marca a fost fondată în 1936 ca o marcă de familie bazată pe calitate, știință, cunoștințe și încredere. Filozofia brandului este simplă: Trăiește mai bine pentru tine și familia ta!