Allnutrition Vegan Protein, Choklad - 500g
12,10 € Moms inkl.
Allnutrition Vegan Protein is made of soya protein isolate and proteins from 6 other plants. Flavor: Chocolate. Content: 500g. Certification: vegan.
P47012
Beskrivning
Allnutrition Vegan Protein, Choklad - 500g
VEGAN PROTEIN är ett veganskt proteintillskott i läckra smaker, baserat på sojaproteinisolat och proteiner från 6 andra växter, som tillsammans ger upp till 75% rent protein i varje portion. Detta gör tillskottet vegan- och vegetarianvänligt.
Ytterligare information
| Vikt | 500 g |
|---|---|
| Certifiering | vegan, vegetarian |
| Innehåll | 500g |
| Smak | Choklad |
| Typ av tillägg | pulver |
| Instruktioner | Lös upp en portion (1 skopa - 28 g) i 300-350 ml vatten. Konsumera omedelbart. Överskrid inte en portion per dag. |
| Information om allergi | Kan innehålla derivat av spannmål som innehåller gluten, mjölk, ägg. |
| Varumärke | Allnutrition |
| EAN | 5902837748177 |
| Land av ursprung | Polen |
| Expiry date | 2026-04-30 |
| Vikt | 500g |
| Stock status | outofstock |
Varumärke
Varumärke
Allnutrition
ALLNUTRITION: mer än 20 års erfarenhet inom området kosttillskott och fitness. Varumärket har sitt ursprung i Polen och är för närvarande verksamt i mer än 20 länder i Europa. Varumärket ALLNUTRITION bryr sig om sammansättningen av sina produkter, såväl som deras visuella utseende och smak. Deras prioritet är att följa trender inom näringsområdet och anpassa produkterna till kundernas krav.