BetterYou MultiVit, solbær og blomme (25 ml)
12,40 € Moms inkl.
Vegan nutritional supplement in the form of an oral spray BetterYou MultiVit provides 14 essential vitamins and minerals. It is quickly absorbed, easy to use and does not burden the digestive tract. Flavor: Blackcurrant and Plum, package contains: 25 ml.
P33446
Stock: 50
Beskrivelse
BetterYou MultiVit
- double the amount of vitamin D 800 IU
- great taste
- a blend of 14 essential vitamins and minerals that work together to support the immune system your body
- oral spray is specially designed to be absorbed directly into the bloodstream and bypass the digestive system
- Tiny droplets are quickly absorbed in the mouth, providing an easy and scientifically proven way to take supplements of nutrition
- 14 essential vitamins and minerals
- Effective alternative to tablets and capsules
Yderligere information
| Vægt | 25 g |
|---|---|
| Type supplement | spray |
| Certificering | vegetarisk |
| Vægt | 25g |
| Smag | Blackcurrant and Plum |
| Brand | BetterYou |
| EAN | 96086292 |
| Oprindelsesland | Det Forenede Kongerige |
| Expiry date | 2026-07-31 |
| Indhold | 25 ml |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Brand
Brand
BetterYou
BetterYou-brandet stræber efter at være et revolutionerende brand i det 21. århundrede. Det var det første mærke, der lancerede en oral spray med magnesium og næringsstoffer. Siden da har det specialiseret sig i produkter, hvis hovedmål er den højest mulige optagelighed i kroppen, hvilket mange brands glemmer. For det handler ikke om, at produktet skal have den højest mulige koncentration af ingredienser, for kroppen vil alligevel ikke optage dem alle. Men det er den rigtige teknologi, der hjælper kroppen med at optage så mange nødvendige næringsstoffer som muligt i den givne form. Siden starten har BetterYou-mærket vundet den ene konkurrence efter den anden takket være produkter, der ikke kun er af høj kvalitet, men også særdeles funktionelle.
