BetterYou MultiVit, Svarta vinbär och plommon (25 ml)
12,40 € Moms inkl.
Veganskt näringstillskott i form av en oral spray BetterYou MultiVit innehåller 14 viktiga vitaminer och mineraler. Det absorberas snabbt, är lätt att använda och belastar inte matsmältningskanalen. Smak: Svartvinbär och plommon, förpackningen innehåller: 25 ml.
P33446
Stock: 50
Beskrivning
BetterYou MultiVit
- dubbla mängden D-vitamin 800 IE
- god smak
- en blandning av 14 viktiga vitaminer och mineraler som samverkar för att stödja immunförsvaret i din kropp
- oral spray är speciellt utformad för att absorberas direkt i blodomloppet och kringgå matsmältningssystemet
- Små droppar absorberas snabbt i munnen, vilket ger ett enkelt och vetenskapligt bevisat sätt att ta kosttillskott
- 14 viktiga vitaminer och mineraler
- Effektivt alternativ till tabletter och kapslar
Ytterligare information
| Vikt | 25 g |
|---|---|
| Typ av tillägg | spray |
| Certifiering | vegetarisk |
| Vikt | 25g |
| Smak | Svarta vinbär och plommon |
| Varumärke | BetterYou |
| EAN | 96086292 |
| Land av ursprung | Förenade kungariket |
| Expiry date | 2026-07-31 |
| Innehåll | 25 ml |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Varumärke
Varumärke
BetterYou
Varumärket BetterYou strävar efter att vara ett revolutionerande varumärke för det 21:a århundradet. Det var det första varumärket som lanserade en oral spray med magnesium och näringsämnen. Sedan dess har det specialiserat sig på produkter vars huvudmål är högsta möjliga absorberbarhet i kroppen, vilket många brands glömmer bort. För det handlar inte om att produkten ska ha den högsta möjliga koncentrationen av ingredienser, som kroppen ändå inte kommer att absorbera alla. Men det är rätt teknik som hjälper kroppen att ta upp så många nödvändiga näringsämnen som möjligt i den givna formen. Varumärket BetterYou har sedan starten vunnit tävling efter tävling tack vare produkter som inte bara är av hög kvalitet utan också mycket funktionella.
