Insgesamt
44,27 €
0,00 €
Superfood drink in powder form Applied Nutrition Critical Greens, with flavor: Lemon and Lime. Content: 150g. Certification: Vegan, vegetarian, halal.
Critical Greens is packed with 17 super-greens extracts including broccoli, celery, spinach, wheatgrass, and kale powder, get your athletic greens in a super-convenient way. Our critical blend can simply be added to your protein shake, fruit smoothie or can be mixed with water for a fresh natural taste.
SCHLÜSSELVORTEILE
Ultimate athletic super greens blend
Used in conjunction with your five-a-day
17 super-greens ingredients
Fresh natural taste
Suitable for vegans & vegetarians
Halal Certified Product
| Gewicht | 150 g |
|---|---|
| Zertifizierung | halal, vegan, vegetarian |
| Inhalt | 150g |
| Geschmack | Lemon & Lime |
| Art der Ergänzung | Pulver |
| Anweisungen | Mix 1 scoop (5g) with glass of water or add to smoothie or food. Recommended 1 serving a day. |
| Informationen über Allergien | Hergestellt in einer Einrichtung, die Soja, Milch, Eier und Gluten verarbeitet. |
| Marke | Angewandte Ernährung |
| EAN | 5056555203736 |
| Herkunftsland | Vereinigtes Königreich |
| Expiry date | 2026-10-31 |
| Gewicht | 150g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Informationen
Anmerkungen
Brauchen Sie Hilfe?
Wir verwenden Cookies, damit Sie unsere Website optimal nutzen können, um Werbung zu schalten und unsere Besucherzahlen zu analysieren (was uns hilft, uns zu verbessern). Wir schätzen auch Ihre Privatsphäre. Bitte wählen Sie Ihre Präferenz (Sie können sie jederzeit ändern).