NOW Foods Besseres Stevia Flüssig, Bio (237 ml)
33,90 € inkl. MwSt.
Vegan natural sweetener NOW Foods Better Stevia Liquid, has a low glycemic index, zero calories and is alcohol-free. It comes in the purest and highest quality form possible. Organic. The package contains: 59 ml. Gluten-free, GMO-free.
P26587
Stock: 50
Beschreibung
NOW Foods Better Stevia Liquid
- Calorie-free liquid sweetener
- Delicious BetterStevia Liquid is an excellent addition to your favorite drinks and is especially suitable for sweetening coffee and tea – just a few drops to add a dose of sweetness to any drink, hot or cold!
- Contains certified organic stevia extract.
Zusätzliche Informationen
| Gewicht | 237 g |
|---|---|
| Art der Ergänzung | flüssig |
| Zertifizierung | gluten free, no sugar, non gmo, vegan, vegetarian |
| Gewicht | 237g |
| Marke | JETZT Lebensmittel |
| EAN | 733739069917 |
| Herkunftsland | Vereinigte Staaten |
| Expiry date | 2029-11-30 |
| Inhalt | 237 ml |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
