Total
48,50 €
0,00 €
Pre-workout Applied Nutrition ABE All Black Everything gel will provide energy for training and all the necessary nutrients for athletes. Flavor: Energy. Package contents: 20x60g. The best selling product in the UK.
ABE (All Black Everything) Gel
ULTIMATE PRE-WORKOUT GEL, WARNING EXTREMELY POTENT
FOOD SUPPLEMENT
ABE Ultimate Pre-Workout Gels delivers a unique blend of the most vital and researched active ingredients, known to reduce tiredness & fatigue and provide continual focus throughout your training, maximizing your exercise performance.
| Weight | 1200 g |
|---|---|
| Certification | vegan, vegetarian |
| Content | 20 x 60g |
| Flavor | Energy |
| Ingredients | |
| Supplement type | gel |
| Instructions | Take 1 gel 15 minutes prior the excerise and ideally on an empty stomach. Do not consume more than 1 gel a day. Not need to use with water to be effective. Ensure you keep hydrated. |
| Brand | Applied Nutrition |
| EAN | 5056555202289 |
| Country of origin | United Kingdom |
| Expiry date | 2026-07-31 |
| Weight | 1200g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Shopping
Notes
Need help?
We use cookies for your best experience of our site, to serve ads and analyze our traffice (which help us to improve). We also value your privacy. Please choose your preference (you can change it anytime).
