Kokku
35,60 €
0,00 €
Perfect morning fitness meal Applied Nutrition Cream of Rice, flavor: unflavoured. Content: 1000g. Certification: Vegan, Halal.
PERFECT CARBOHYDRATE SNACK!
Per 30g Serving
24g Carbs | 106 Calories
1kg | 33 Servings
HIGH CARBOHYDRATE FOOD SUPPLEMENT WITH SWEETENER
Cream of Rice is a great source of carbohydrates which is easy on the stomach and tasty too. Suitable for vegans, this is an excellent source of energy to keep you feeling full and fuelled ready for the day ahead.
| Kaal | 1000 g |
|---|---|
| Sertifitseerimine | halal, vegan |
| Sisu | 1000g |
| Maitse | Unflavoured |
| Koostisosad | White rice flour, Flavouring, Salt, Sucralose, Ground Cinnamon |
| Täiendusliik | pulber |
| Juhised | Mix 1 scoop with 300ml water, leave 1-2 minutes and enjoy. |
| Bränd | Applied Nutrition |
| EAN | 5056555205808 |
| Päritoluriik | Ühendkuningriik |
| Expiry date | 2026-10-31 |
| Kaal | 1000g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Tellimused
Teave
Shopping
Märkused
Kas vajate abi?
Me kasutame küpsiseid, et meie veebilehe kasutamine oleks teie jaoks parim, et edastada reklaame ja analüüsida meie külastatavust (mis aitab meil seda parandada). Samuti väärtustame teie privaatsust. Palun valige oma eelistus (saate seda igal ajal muuta).
