NOW Foods Napraforgó lecitin, tiszta por (454g)
Eladva: 1
26,90 € Áfával együtt.
NOW Foods Sunflower Lecithin – lecithin in powder form, package contains: 454g. Gluten-free, GMO-free.
P27703
Stock: 50
Leírás
NOW Foods Sunflower Lecithin
- Naturally Occurring Phosphatidylcholine and Other Phosphatides
- NOW Sunflower Lecithin Powder contains phosphatidylcholine, the most abundant phospholipid in the cell membrane.
- It also naturally contains phosphatidylinositol, phosphatidylethanolamine and essential fatty acids.
- Lecithin helps in the emulsification of fats and allows them to dissolve in water.
- NOW sunflower lecithin powder does not contain soy and does not contain GMOs
További információk
| Tömeg | 454 g |
|---|---|
| Kiegészítés típusa | por |
| Tanúsítás | gluténmentes, nem génmódosított |
| Súly | 454g |
| Márka | NOW Foods |
| EAN | 733739023148 |
| Származási ország | Egyesült Államok |
| Tartalom | 454g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |

