Totalt
22,63 €
0,00 €
Applied Nutrition Endurance Breathe, flavor: Blackcurrant, package contains: 1500g
Endurance Velocity-Fuel Breathe
Carb & Electrolyte Energy Powder with Breathe Easy 1.5kg
30 Servings | 48g Carbs | 300mg Electrolytes | Breathe Easy
Endurance Velocity-Fuel Breathe is designed as a easily digestible and quick supply of energy, delivering 48g of fast absorbing carbohydrates and 300mg of electrolytes per serving with the addition of Applied Nutrition’s unique Breathe Easy formula, popular amongst users wanting to increase oxygen intake during exercise.
Endurance Velocity-Fuel Breathe can be mixed at various concentrations to suit your requirements, and can be consumed as part of a carbohydrate loading plan in the days and hours prior and during your training or event.
NYCKELFÖRDELAR
Informed-Sport Batch testas för idrottare
Open your airways with Breathe Easy, delivering a fresh and cooling experience
Fuel for training & perfect for carb loading plans
Perfect for cyclists, runners & all endurance exercise
Fast absorbing highly-soluble carbohydrates
Suitable for vegans, vegetarians, non GMO & gluten free
Halal-certifierad produkt
| Vikt | 1500 g |
|---|---|
| Typ av tillägg | pulver |
| Certifiering | gluten free, non gmo, vegan, vegetarian |
| Vikt | 1500g |
| Smak | Blackcurrant |
| Varumärke | Tillämpad näringslära |
| EAN | 658556043240 |
| Land av ursprung | Förenade kungariket |
| Expiry date | 2026-01-31 |
| Innehåll | 1500g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Beställningar
Information
Shopping
Anteckningar
Behöver du hjälp?
Vi använder cookies för att du ska få en så bra upplevelse som möjligt av vår webbplats, för att visa annonser och analysera vår trafik (vilket hjälper oss att förbättra oss). Vi värdesätter också din integritet. Vänligen välj dina preferenser (du kan ändra dem när som helst).