Allnutrition Веган грахов протеин, ванилия - 500g
Allnutrition Vegan Protein contains soy protein, pea protein, rice protein, konpe protein, cranberry protein, almond protein and sunflower protein. Protein content: 21g/portion. Flavor: vanilla. Package contents: 500g.
Описание
Allnutrition Vegan Pea Protein
ALLNUTRITION – Vegan Pea Protein is a high-protein supplement based on pea protein concentrate, which is characterized by a low content of carbohydrates and fats. Also used rice protein, almond protein and hemp protein to enrich its composition. Until recently, it was thought that only animal protein was a complete protein. But today we know that plant proteins can be just as valuable.
ALLNUTRITION Vegan Pea Protein contains protein that contributes to the growth of muscle mass and helps maintain it. It is recommended as a supplement to the daily diet of physically active people and athletes.
Допълнителна информация
| Сертифициране | vegan, vegetarian |
|---|---|
| Аромат | Ванилия |
| Съставки | Pea protein concentrate, Rice protein concentrate, Almond protein concentrate, Hemp protein concentrate |
| Употреба | 1 scoop (30g) per day – dissolve in 300ml of water. |
| Тегло | 500g |
| Марка | Allnutrition |
| EAN | 5902837735597 |
| Страна на произход | Полша |
| Expiry date | 2026-10-31 |
| Съдържание | 500g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Марка
Марка
Allnutrition