Allnutrition Vegan zirņu proteīns, vaniļas - 500g
Allnutrition Vegan Protein contains soy protein, pea protein, rice protein, konpe protein, cranberry protein, almond protein and sunflower protein. Protein content: 21g/portion. Flavor: vanilla. Package contents: 500g.
Apraksts
Allnutrition Vegan Pea Protein
ALLNUTRITION – Vegan Pea Protein is a high-protein supplement based on pea protein concentrate, which is characterized by a low content of carbohydrates and fats. Also used rice protein, almond protein and hemp protein to enrich its composition. Until recently, it was thought that only animal protein was a complete protein. But today we know that plant proteins can be just as valuable.
ALLNUTRITION Vegan Pea Protein contains protein that contributes to the growth of muscle mass and helps maintain it. It is recommended as a supplement to the daily diet of physically active people and athletes.
Papildu informācija
| Sertifikācija | vegan, vegetarian |
|---|---|
| Aromāts | Vaniļa |
| Sastāvdaļas | Pea protein concentrate, Rice protein concentrate, Almond protein concentrate, Hemp protein concentrate |
| Lietošana | 1 scoop (30g) per day – dissolve in 300ml of water. |
| Svars | 500g |
| Zīmols | Allnutrition |
| EAN | 5902837735597 |
| Izcelsmes valsts | Polija |
| Expiry date | 2026-10-31 |
| Saturs | 500g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Zīmols
Zīmols
Allnutrition