Allnutrition Veganský hrachový protein, vanilka - 500g
Allnutrition Vegan Protein contains soy protein, pea protein, rice protein, konpe protein, cranberry protein, almond protein and sunflower protein. Protein content: 21g/portion. Flavor: vanilla. Package contents: 500g.
Popis
Allnutrition Vegan Pea Protein
ALLNUTRITION – Vegan Pea Protein is a high-protein supplement based on pea protein concentrate, which is characterized by a low content of carbohydrates and fats. Also used rice protein, almond protein and hemp protein to enrich its composition. Until recently, it was thought that only animal protein was a complete protein. But today we know that plant proteins can be just as valuable.
ALLNUTRITION Vegan Pea Protein contains protein that contributes to the growth of muscle mass and helps maintain it. It is recommended as a supplement to the daily diet of physically active people and athletes.
Další informace
| Certifikace | vegan, vegetarian |
|---|---|
| Příchuť | Vanilka |
| Složení | Pea protein concentrate, Rice protein concentrate, Almond protein concentrate, Hemp protein concentrate |
| Použití | 1 scoop (30g) per day – dissolve in 300ml of water. |
| Hmotnost | 500g |
| Značka | Allnutrition |
| EAN | 5902837735597 |
| Země původu | Polsko |
| Expiry date | 2026-10-31 |
| Obsah | 500g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Značka
Značka
Allnutrition