Ingen produkter i indkøbskurven.
Applied Nutrition Endurance Recovery, chokolade (1500 g)
26,40 € Moms inkl.
Vegan sports nutrition supplement Applied Nutrition Endurance Breathe for faster regeneration after hard training or athletic performance. Flavor: Chocolate. Gluten-free. The package contains: 1500g
P42984
Beskrivelse
Applied Nutrition Endurance Recovery
- post-exercise recovery drink
- A mixture of proteins, carbohydrates and electrolytes
- 30 servings
- 24 g carbohydrates | 21 g protein | 7 g BCAA | 1500 mg electrolytes
- Batch tested for athletes
- Instant recovery, reduces the effects of DOMS (Delayed Muscle Soreness)
- great taste and easy mixing
- certificeret produkt
- suitable for vegans, vegetarians
- gluten-free, milk-free, lactose-free, nut-free
Yderligere information
| Vægt | 1500 g |
|---|---|
| Type supplement | pulver |
| Certificering | gluten free, vegan, vegetarian |
| Vægt | 1500g |
| Smag | Chokolade |
| Brand | Anvendt ernæring |
| EAN | 658556043004 |
| Oprindelsesland | Det Forenede Kongerige |
| Indhold | 1500g |
| Stock status | outofstock |
Brand
Brand
Anvendt ernæring
Målet med Applied Nutrition-mærket er at blive det mest pålidelige mærke inden for fitnessernæring. De mest anerkendte topatleter har tillid til mærket, og kunderne kan købe det i op til 65 lande rundt om i verden. Mærket Applied Nutrition skubber til grænserne for sammensætning, smag, men især effekten på kroppens ydeevne og funktion. Mærkets ejere og medarbejdere forsøger at gøre deres produkter til et kunstværk, så de producerer dem på deres egne fabrikker og lægger deres egen vision i dem. Prøv et af Applied Nutrition-produkterne, og du vil selv se, at det er revolutionerende produkter, der ændrer spillereglerne.