Applied Nutrition Svampeblanding - 160 g
Applied Nutrition Mushroom Blend is a combination of 8 of the most powerful mushrooms to support your overall health, immunity and vitality. Content: 160g. Certification: vegan, gluten free.
Beskrivelse
Applied Nutrition Svampeblanding - 160 g
- Mushroom Superblend
- 8 Mushroom Formula
- A nourishing blend of Lions Mane, Maitake, Chaga, Cordyceps Sinensis, Reishi,
- Shiitake, King Trumpet & Tremella
KOSTTILSKUD
160 g | 40 Servings
Applied Nutrition’s Mushroom Superblend is a combination of 8 of the most powerful mushrooms to support your overall health, immunity and vitality. Our unique mushroom blend is the perfect way to boost your immune health, cognitive abilities, stress management, digestive health and improved energy levels, naturally and effectively. Our mushroom extract powder can be added without any preparation to smoothies and soups, or sprinkled on foods. Alternatively, add 1 level teaspoon to your favourite hot drink. Stir well.
Yderligere information
| Vægt | 160 g |
|---|---|
| Certificering | glutenfri, vegansk |
| Indhold | 160g |
| Ingredienser | Lion´s Mane, Cordyceps, Reishi, Chaga, Shiitake, Maitake, Tremella, King Trumpet |
| Type supplement | pulver |
| Instruktioner | 1 level teaspoon to your favorite drink. Recommended serving 1-3 times a day. |
| Brand | Anvendt ernæring |
| EAN | 5056555206133 |
| Oprindelsesland | Det Forenede Kongerige |
| Vægt | 160g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |