Totalt
30,35 €
0,00 €
Applied Nutrition Mushroom Blend is a combination of 8 of the most powerful mushrooms to support your overall health, immunity and vitality. Content: 160g. Certification: vegan, gluten free.
KOSTTILLSKOTT
160 g | 40 Servings
Applied Nutrition’s Mushroom Superblend is a combination of 8 of the most powerful mushrooms to support your overall health, immunity and vitality. Our unique mushroom blend is the perfect way to boost your immune health, cognitive abilities, stress management, digestive health and improved energy levels, naturally and effectively. Our mushroom extract powder can be added without any preparation to smoothies and soups, or sprinkled on foods. Alternatively, add 1 level teaspoon to your favourite hot drink. Stir well.
| Vikt | 160 g |
|---|---|
| Certifiering | glutenfri, vegan |
| Innehåll | 160g |
| Ingredienser | Lion´s Mane, Cordyceps, Reishi, Chaga, Shiitake, Maitake, Tremella, King Trumpet |
| Typ av tillägg | pulver |
| Instruktioner | 1 level teaspoon to your favorite drink. Recommended serving 1-3 times a day. |
| Varumärke | Tillämpad näringslära |
| EAN | 5056555206133 |
| Land av ursprung | Förenade kungariket |
| Vikt | 160g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |
Beställningar
Information
Shopping
Anteckningar
Behöver du hjälp?
Vi använder cookies för att du ska få en så bra upplevelse som möjligt av vår webbplats, för att visa annonser och analysera vår trafik (vilket hjälper oss att förbättra oss). Vi värdesätter också din integritet. Vänligen välj dina preferenser (du kan ändra dem när som helst).