Applied Nutrition Pilzmischung - 160g
Applied Nutrition Mushroom Blend ist eine Kombination aus 8 der stärksten Pilze, um Ihre allgemeine Gesundheit, Immunität und Vitalität zu unterstützen. Inhalt: 160g. Zertifizierung: vegan, glutenfrei.
Beschreibung
Applied Nutrition Pilzmischung - 160g
- Mushroom Superblend
- 8 Mushroom Formula
- A nourishing blend of Lions Mane, Maitake, Chaga, Cordyceps Sinensis, Reishi,
- Shiitake, King Trumpet & Tremella
FOOD SUPPLEMENT
160 g | 40 Servings
Applied Nutrition’s Mushroom Superblend is a combination of 8 of the most powerful mushrooms to support your overall health, immunity and vitality. Our unique mushroom blend is the perfect way to boost your immune health, cognitive abilities, stress management, digestive health and improved energy levels, naturally and effectively. Our mushroom extract powder can be added without any preparation to smoothies and soups, or sprinkled on foods. Alternatively, add 1 level teaspoon to your favourite hot drink. Stir well.
Zusätzliche Informationen
| Gewicht | 160 g |
|---|---|
| Zertifizierung | glutenfrei, vegan |
| Inhalt | 160g |
| Inhaltsstoffe | Lion´s Mane, Cordyceps, Reishi, Chaga, Shiitake, Maitake, Tremella, King Trumpet |
| Art der Ergänzung | Pulver |
| Anweisungen | 1 level teaspoon to your favorite drink. Recommended serving 1-3 times a day. |
| Marke | Angewandte Ernährung |
| EAN | 5056555206133 |
| Herkunftsland | Vereinigtes Königreich |
| Gewicht | 160g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |