I alt
48,90 €
0,00 €
The nutritional supplement Jarrow Formulas MCT Oil contains MCT oil in its purest natural form, without fragrance, to supply energy to the brain and muscles. Suitable for the keto diet. The package contains: 591 ml-
Jarrow Formulas MCT Oil is a natural source of caprylic (C8) and capric (C10) fatty acids from 100% coconut oil. Medium Chain Triglycerides (MCT) are nutritious fats that the body can quickly burn for energy. Unlike other long- or short-chain fatty acids that are stored as fat in the body, MCT are easier for the liver to process and metabolize for quick energy. See nutrition information for total fat and saturated fat content. MCT oil is rapidly absorbed and provides fast fuel to the body.
-100% Pure Coconut Oil
-Keto-Friendly
-Odorless
| Vægt | 591 g |
|---|---|
| Type supplement | olie |
| Vægt | 591g |
| Brand | Jarrow-formler |
| EAN | 790011160564 |
| Oprindelsesland | De Forenede Stater |
| Expiry date | 2025-12-31 |
| Indhold | 591 ml |
| Stock status | outofstock |
Bestillinger
Information
Noter
Har du brug for hjælp?
Vi bruger cookies til at give dig den bedste oplevelse af vores hjemmeside, til at vise annoncer og analysere vores trafik (hvilket hjælper os med at forbedre os). Vi værdsætter også dit privatliv. Vælg din præference (du kan ændre den når som helst).
