Total
46,60 €
0,00 €
The nutritional supplement Jarrow Formulas MCT Oil contains MCT oil in its purest natural form, without fragrance, to supply energy to the brain and muscles. Suitable for the keto diet. The package contains: 591 ml-
Jarrow Formulas MCT Oil is a natural source of caprylic (C8) and capric (C10) fatty acids from 100% coconut oil. Medium Chain Triglycerides (MCT) are nutritious fats that the body can quickly burn for energy. Unlike other long- or short-chain fatty acids that are stored as fat in the body, MCT are easier for the liver to process and metabolize for quick energy. See nutrition information for total fat and saturated fat content. MCT oil is rapidly absorbed and provides fast fuel to the body.
-100% Pure Coconut Oil
-Keto-Friendly
-Odorless
| Greutate | 591 g |
|---|---|
| Tipul suplimentului | ulei |
| Greutate | 591g |
| Marca | Jarrow Formule |
| EAN | 790011160564 |
| Țara de origine | Statele Unite ale Americii |
| Expiry date | 2025-12-31 |
| Conținut | 591 ml |
| Stock status | outofstock |
Informații
Aveți nevoie de ajutor?
Utilizăm module cookie pentru a vă oferi cea mai bună experiență pe site-ul nostru, pentru a difuza anunțuri și pentru a analiza traficul nostru (care ne ajută să ne îmbunătățim). De asemenea, prețuim confidențialitatea dumneavoastră. Vă rugăm să vă alegeți preferința (o puteți schimba oricând).
