Totale
47,08 €
0,00 €
The nutritional supplement Jarrow Formulas MCT Oil contains MCT oil in its purest natural form, without fragrance, to supply energy to the brain and muscles. Suitable for the keto diet. The package contains: 591 ml-
Jarrow Formulas MCT Oil is a natural source of caprylic (C8) and capric (C10) fatty acids from 100% coconut oil. Medium Chain Triglycerides (MCT) are nutritious fats that the body can quickly burn for energy. Unlike other long- or short-chain fatty acids that are stored as fat in the body, MCT are easier for the liver to process and metabolize for quick energy. See nutrition information for total fat and saturated fat content. MCT oil is rapidly absorbed and provides fast fuel to the body.
-100% Pure Coconut Oil
-Keto-Friendly
-Odorless
| Peso | 591 g |
|---|---|
| Tipo di supplemento | olio |
| Peso | 591g |
| Marchio | Formule Jarrow |
| EAN | 790011160564 |
| Paese di origine | Stati Uniti |
| Expiry date | 2025-12-31 |
| Contenuto | 591 ml |
| Stock status | outofstock |
Ordini
Informazioni
Avete bisogno di aiuto?
Utilizziamo i cookie per migliorare la vostra esperienza sul nostro sito, per pubblicare annunci e analizzare il nostro traffico (che ci aiuta a migliorare). Teniamo anche alla vostra privacy. Scegliete la vostra preferenza (potete cambiarla in qualsiasi momento).
