NOW Foods Prebiotic Fiber med Fibersol-2 (340 g)
Det veganske kosttilskud NOW Foods Prebiotic Fiber with Fibersol-2 er en fremragende kilde til fibre. Pakken indeholder: 340g. Fri for GMO.
Beskrivelse
NOW Foods Prebiotic Fiber med Fibersol-2 (340 g)
Rent pulver
Fremragende kilde til fibre
Opretholder regelmæssighed
Fibersol-2 er en smagløs, opløselig fiber fra ikke-GMO-majs, der kan hjælpe med at styre sult og fremme en følelse af mæthed op til to timer efter et typisk måltid hos raske voksne, samtidig med at den hjælper med at opretholde et sundt, normalt glukoseniveau. Fibersol-2 fungerer også som en præbiotisk fiber, der kan hjælpe med at give næring til tarmfloraen og opretholde et sundt miljø i tarmkanalen. NOW Prebiotic Fiber med Fibersol-2 opløses hurtigt i vand eller din yndlingsdrik og er en praktisk og effektiv måde at hjælpe med at opretholde regelmæssighed på.
Yderligere information
| Vægt | 340 g |
|---|---|
| Type supplement | pulver |
| Certificering | non gmo, vegan, vegetarian |
| Vægt | 340g |
| Brand | NOW Foods |
| EAN | 733739059079 |
| Oprindelsesland | De Forenede Stater |
| Expiry date | 2025-12-31 |
| Indhold | 340g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |

