NOW Foods Acacia Fiber Organic Powder (340g)
Sprzedane: 2
20,40 € VAT włącznie.
Vegan nutritional supplement NOW Foods Acacia Fiber Organic Powder contains fiber in combination with prebiotics. The package contains: 340g. Gluten-free, GMO-free.
P1039
Stock: 50
Opis
NOW Foods Acacia Fiber Organic Powder
- Highly soluble powder, mixes instantly
- Rich in fine fiber
- Acacia fiber is a type of soluble fiber obtained from the sap of the acacia tree, which is native to parts of Africa, Pakistan and India.
- Soluble fiber as part of the diet can help support bowel regularity.
- Also acts as a prebiotic that supports the vitality of microorganisms, which help maintain a healthy GI environment.
- Acacia Powder is well tolerated and can be used daily.
Informacje dodatkowe
| Waga | 340 g |
|---|---|
| Typ suplementu | proszek |
| Certyfikacja | Ecocert, gluten free, non gmo, vegan, vegetarian |
| Waga | 340g |
| Marka | NOW Foods |
| EAN | 733739059055 |
| Kraj pochodzenia | Stany Zjednoczone |
| Expiry date | 2028-02-29 |
| Treść | 340g |
| Stock status | instock (3-5 days delivery by UPS) |

